Soolapiip

Viimasel ajal on suurenenud allergia, astma ja muude hingamisteede haiguste esinemine. See on meie hingamissüsteemile mõjuva suure saastatuse otsene tagajärg. 

Kuni me ei suuda õhu saastatust vähendada, peame puhastama hingamisteid ja hoolitsema nende eest samuti nagu naha ja juuste eest. Soolakambriravi on unikaalne eelkõige seetõttu, et soolakristallide hõljuvad osakesed rahustavad kogu hingamissüsteemi ja taastavad selle normaalse toimimise, kuid selline ravi on vaatamata paiksele toimele kallis ja aeganõudev. 

Soolapiip on patenteeritud inhalatsiooni seade, mille abil saab igaüks iseseisvalt teha speleoteraapiat, mis tähendab ravi soolakaevanduste mikrokliima tingimustes.

Keraamilise filtri vahel on soolakristallid, mis pärinevad Euroopa tuntumatest soolakoobastest, kus paraneb hingamisteede haiguste all kannatavate patsientide seisund oluliselt. Seade sisaldab miotseeni ajastul tekkinud haliidi kivisoola kristalle.

 Milles on soolapiibu raviefekt?

Läbi soolapiibu keraamilise filtri hingates mõjuvad 20-22 miljonit aastat tagasi moodustunud soolakristallid niiske õhuga kokku puutudes hästi kogu hingamissüsteemile. Sool vähendab hingamisteede limaskestade turseid: aevastaja lõpetab turtsumise, kinnine nina läheb lahti, nohu väheneb või kaob. Kui kasutada soolapiipu iga päev mõni minut, aitab see vähendada:

  • õietolmu allergiat (pollinoosi ehk heinanohu) ning muid hingamisteedega seotud allergiaid
  • astmat, bronhiiti – soola toimel muutub röga kergemini väljaköhitavaks, hingeldus väheneb või kaob. Imepeen sool tapab limaskestadel olevad bakterid ja seened, tugevdades immuunsüsteemi
  • läkaköha, ninakatarri, tonsiliiti ehk mandlipõletikku
  • nakkuslikke hingamisteede haigusi
  • suitsetamisest tingitud häireid hingamisteedes

Sool desinfitseerib ja hävitab mikroobe, mistõttu põletikulised protsessid hingamisteedes taanduvad.

Aroomiteraapia

Soolapiip võimaldab suurepäraselt täiendada soolakristallide teraapiat aroomiteraapiaga. Selleks pange soolapiibu keraamilisele filtrile õige natuke aroomiõli (isegi mitte tervet tilka), et suurendada soolakristallide füsioloogilist mõju, kuna teatud õlid (nagu mürr, eukalüpt, piparmünt jne) mõjuvad samuti taastavalt ja rahustavalt. Õli toimel võib seadme filtrilt kaduda värv, mis ei vähenda soolapiibu mõju.

Kasutamine

Pange soolapiibu tila suhu ja hingake sisse. Hingake nina kaudu välja. Hingata tuleb normaalse  intensiivsusega. Sunnitud hingamine pole vajalik ja seda tuleks vältida. Hingamisteedesse kogunenud jääkained väljuvad köha ja nohuna. See ei tähenda, et tervis on halvemaks läinud. Hoopis vastupidi – see on märk paranemisest.

Seadet on soovitatav kasutada 15-25 minutit, kuid ravi võib pikendada ka 1-2 tunnini päevas. Soolapiip MINI on soovitatav kasutada 4-5 minutit, kuid ravi võib pikendada kuni 15-25 minutit päevas. Parema tulemuse saavutamiseks tuleb seadet kasutada pidevalt, mitte hooajati. Soolapiipu võib puhastada vaid väljaspoolt ja ainult kergelt niiske riidega. Seadmesse ei tohi sattuda vett.

Küsimused ja vastused

Miks on soolapiibul väike kummist ventiil?

Soolapiibu ventiili ülesanne on kaitsta piipu niiskuse ja auru eest. Kui kasutaja hingab kogemata välja läbi soolapiibu, mitte läbi nina, siis avaneb ventiil ja juhib hingeõhu soolapiibust välja.

Miks on soolapiibu küljel väike värviline ring?

Erinevat värvi ringid on soolapiipudele paigaldatud patsientide soovil. Kui kodus on mitu kasutajat, hõlbustab see soolapiipudel vahet teha.

Kui kaua saab soolapiipu kasutada ja kas seda on võimalik täita?

Kui soolapiipu kasutada päevas 15-20 minutit, on kasutusaeg ligikaudu viis aastat. Soolapiipu uuesti täita ei saa, viie aasta möödudes tuleb osta uus piip.

Milliste ravimite tarvitamisel ei saa soolapiipu kasutada?

Soolapiipu saab kasutada koos mistahes ravimiga, sest see sisaldab vaid looduslikke soolakristalle, mis on valitud erinevatest soolakoobastest.

Kas kilpnäärmehaiged tohivad soolapiipu kasutada?

Soolapiibus on küll joodi, kuid väga vähe – ainult mikrogrammides ning see ei põhjusta kilpnäärmehaigetele mingeid vaevusi.

Kas soolapiipu saavad kasutada ka kõrgvererõhutõvega haiged?

Jah. Sissehingatavas aurus on soola vaid mikrogrammides, mis ei mõjuta kuidagi vererõhku.

Kas soolapiipu tohivad kasutada ka rasedad?

Soolapiipu tohib kasutada igaüks, sest see sisaldab vaid looduslike soolakristallide segu, mis on saadud Euroopa soolakoobastest.

Milline on erinevus laste ja täiskasvanute soolapiibu vahel?

Piipude hind ja sisu on samaväärsed. Lastele oleme valmistanud erilise, elevandikujulise piibu, et nad seda meelsamini kasutaksid ja et neid oleks kergem veenda piipu kasutama.

Millisest vanusest tohib laps soolapiipu kasutada?

Kõige noorem, kellele soolapiip on ostetud, oli kaheaastane. Piipu võib kasutada ka noorem laps, kuid talle peab selgitama, et sisse tuleb hingata suu kaudu, välja nina kaudu. Väga väike laps ei pruugi sellest aru saada.

Miks peab välja hingama nina kaudu?

See on oluline, sest vaid nii jõuavad soolakristallid ülemistesse hingamisteedesse ja puhastavad kogu hingamissüsteemi. Hingetõmme ei pea olema sügav, vaid normaalne. Soolapiibu varre tipu peab suhu panema ja sisse hingama. Välja hingata tuleb nina kaudu.

Mille eest peab soolapiipu kaitsma?

Eelkõige niiskuse ja auru eest. Soolapiipu ei ole soovitatav hoida vannitoas ja köögis. Soolapiip ei tohi mingil juhul vette kukkuda, sest siis kleepuvad soolakristallid kokku ja piip on rikutud.

Kuidas piipu puhastada?

Eranditult niiske lapiga vaid väljast nii, et vesi ei satuks isegi kogemata piibu sisemusse.

Esimestel kasutuspäevadel on tunda tugevat soolamaitset, mis muutub hiljem peaaegu märkamatuks.