Saame tuttavaks – soolapiip!

08.01.2021

Elustiilist ja keskkonnast tingituna on suurenenud allergia, astma ja muude hingamisteede haiguste esinemine.

See on meie hingamissüsteemile mõjuva suure saastatuse otsene tagajärg. Kuni me ei suuda õhu saastatust vähendada, peame puhastama hingamisteid ja hoolitsema nende eest samuti nagu naha ja juuste eest. Soolakambriravi on unikaalne eelkõige seetõttu, et soolakristallide hõljuvad osakesed rahustavad kogu hingamissüsteemi ja taastavad selle normaalse toimimise, kuid selline ravi on vaatamata paiksele toimele kallis ja aeganõudev.

Soolapiip on patenteeritud inhalatsiooni seade, mille abil saab igaüks iseseisvalt teha speleoteraapia, mis tähendab ravi soolakaevanduste mikrokliima tingimustes.

Keraamilise filtri vahel on soolakristallid, mis pärinevad Euroopa tuntumatest soolakoobastest, kus paraneb hingamisteede haiguste all kannatavate patsientide seisund oluliselt. Seade sisaldab miotseeni ajastul tekkinud haliidi kivisoola kristalle.

Soolapiip – täiskasvanutele, lastele ja MINI

Raviefekt

Läbi soolapiibu keraamilise filtri hingates mõjuvad 20-22 miljonit aastat tagasi moodustunud soolakristallid niiske õhuga kokku puutudes hästi kogu hingamissüsteemile. Sool vähendab hingamisteede limaskestade turseid: aevastaja lõpetab turtsumise, kinnine nina läheb lahti, nohu väheneb või kaob. Kui kasutada soolapiipu iga päev mõni minut, aitab see vähendada:

– õietolmu allergiat (pollinoosi ehk heinanohu) ning muid hingamisteedega seotud allergiaid
– astmat, bronhiiti – soola toimel muutub röga kergemini väljaköhitavaks, hingeldus väheneb või kaob. Imepeen sool tapab limaskestadel olevad bakterid ja seened, tugevdades immuunsüsteemi
– läkaköha, ninakatarri, tonsiliiti ehk mandlipõletikku
– nakkuslikke hingamisteede haigusi
– suitsetamisest tingitud häireid hingamisteedes

Sool desinfitseerib ja hävitab mikroobe, mistõttu põletikulised protsessid hingamisteedes taanduvad.

Aroomiteraapia

Soolapiip võimaldab suurepäraselt täiendada soolakristallide teraapiat aroomiteraapiaga. Selleks pange soolapiibu keraamilisele filtrile õige natuke aroomiõli (isegi mitte tervet tilka), et suurendada soolakristallide füsioloogilist mõju, kuna teatud õlid (nagu mürr, eukalüpt, piparmünt jne) mõjuvad samuti taastavalt ja rahustavalt. Õli toimel võib seadme filtrilt kaduda värv, mis ei vähenda soolapiibu mõju.