Ortodontilised vahendid breketite kandjatele

04.06.2021

Breketikandja peab pidama suurt hoolt enda hammaste ja igemete eest, et saavutada soovitud tulemust. Kuid see on lihtne, kui on olemas head ortodontilised vahendid suu eest hoolitsemiseks.

Ortodontiline hooldus eeldab hammastele ja igemetele erilise tähelepanu pööramist, alustades sellest, et valida sobivad tooted jm hea suu tervise abivahendid. Breketid ei ole tänapäeval enam laste ja noorte pärusmaa, vaid hambarivi saab sirgeks ka täiskasvanueas. Hambumuse korrigeerimine eeldab pühendumist ja panustamist ka patsiendi poolt, seda eriti igapäevases suuhügieenis.

Kuidas peaks breketikandja igapäevane puhastusprotseduur välja nägema?

1. samm

Puhastage hambaid ja igemeid põhjalikult hommikul, õhtul ja peale sööki.

GUM ORTHO ortodontiline hambahari on spetsiaalselt breketite jaoks väljatöötatud pehme hambahari. Spetsiaalne V-kujuline hari hõlbustab pindade puhastamist ortodontiliste vahendite (nagu breketite, klambrite, nuppude ja ligatuuride) ümbruses.

GUM ORTHO geelhambapasta eriline koostis on loodud spetsiaalselt ortodontilise ravi ajaks, see ennetab kaariese teket ja kaitseb igemeid ärrituse eest. Lõpetage hooldus ORTHO suuveega, loksutades seda suus 30 sekundi jooksul.

2. samm

Breketite vahele jäänud toiduosakeste eemaldamiseks kasutage hambaniiti või hambavaheharja. Abi võib ka olla sellest, kui teete hambaniidi sisse väikse sõlme ning liigutate seda hammaste vahelt läbi.

Kolm ühes hambaniit – GUM ORTHO+ Floss – on ideaalseks puhastusvahendiks ortodontiavahendite, hambasildade ja laiade hambavahede puhastamiseks.

Spetsiaalne, igapäevaseks kasutamiseks mõeldud kolm ühes kompaktne hambaniit koos ühendatud läbisurumisniidiga (1), poorse harjaga (2) ja hambaniidi sektsiooniga (3). Spetsiaalselt valmistatud lihtsamaks ja efektiivsemaks puhastamiseks, hammastevahe harjamiseks, ortodontiavahendite ning hambasildade puhastamiseks.

3. samm

Hambavaheharjad on iseäranis soovitatavad hammaste ja ortodontilise traatkaare vahe puhastamiseks ning suuremate hambavahede puhul. Puhastada tuleks kergete sisse-välja liigutustega, vältides traatkaarele surve avaldamist. Valige hambavaheharja suurus vastavalt puhastamist vajavate hambavahede suurusele.

Vaata kõiki ortodontilise suuhoolduse tooteid SIIT!