Millist hambaharja valida?

24.05.2023

Iga inimese suutervise vajadused on erinevad, kuid sobiv hambahari aitab oluliselt parandada sinu suuhügieeni ja aitab kaasa paremale suu tervisele.

Breketid, hambakatt, tundlikud hambad? Mida sa vajad, on just sinu vajadustele vastav hambahari. Sa ei tea, kust alustada? Anname näpunäiteid, kuidas leida endale sobivaim hambahari.

 

Miks on õige hambaharja valimine oluline?

Kvaliteetne hambahari on hea igapäevase rutiini keskmes. Õige hambaharja kasutamine aitab kaasa paremale hambahooldusele ning hoiab sinu hambad ja igemed terved.

Oluline on mõista, et kõik hambaharjad ei ole ühesugused  ja inimestel on erinevad vajadused ja eelistused. Kõigil on oma hambahügieeni fookusalad ja sinu kasutatav hambahari peaks vastama nendele konkreetsetele vajadustele.

Sinu hambaarst annab sulle samuti head nõu, milline võiks olla sinu parim igapäevane hammaste eest hoolitsemise tööriist.

Kuidas aru saada, milliste omadustega hambahari valida?

Kui pead valima erinevate hambaharjade vahel, uuri kõigepealt hambaharja omadusi ja milliseid vajadusi see täidab. Jälgi järgmiseid omadusi:

Pehmed, keskmised ja kõvad harjased
Harjaseid on kolme tüüpi: pehmed, keskmised ja kõvad. Kas valida pehmed või keskmise kõvadusega harjased, põhineb sageli isiklikel eelistustel. Suuhooldusspetsialistid soovitavad hammaste ja igemete hooldamiseks kasutada pehmet hambaharja, sest liiga kõvad harjased võivad kahjustada iget ja hambaemaili. Kui sul on tundlikud igemed, siis vali kindlasti pehmed harjased, mis on igemetele õrnemad ja sobivad ideaalselt tundlike hammaste korral.

Harjapea suurus
Hambaharja pea suurus peaks võimaldama sul harjamise ajal jõuda kõikide hammasteni. Enamik täiskasvanuid saavutab hea tulemuse kompaktse hambaharjapeaga (mitte pika), kuna see hõlbustab käsitsemist ja kontrolli harjamise ajal ning jõuab kergemini tagahammasteni. Võrrelge ostes hambaharju, pannes need kõrvuti, et näha suuruste erinevust.

Harjaste tüüp
Harjaste tüüp ehk erinevus ümarate ja koonusekujuliste (kitsenevate) otste vahel on samuti hambaharja valikul olulise rolliga. Eriti õhukesed harjased lõigatakse erilisel viisil ja muutuvad lõpus peenemaks, et jõuda sügavamale hammaste vahele ja igemepiiri alla ning tagada ülim puhastus. Selline on näiteks elektriline patareidega hambahari GUM SONIC DAILY.

Manuaalne vs elektriline
Arvatakse, et elektrilised hambaharjad on hambakatu eemaldamisel tõhusamad. Tegelikkuses on tõhusad nii manuaalsed kui ka elektrilised hambaharjad, kui sul on hea harjamistehnika. Valik tavalise ja elektrilise hambaharja vahel sõltub lõpuks sinu isiklikust mugavusest ja eelistustest.

Elektrilised hambaharjad sobivad hästi neile, kes vajavad põhjalikul harjamisel veidi abi, või neile, kellel on liikumisprobleemid (nt artriit), mis takistavad põhjalikku harjamist manuaalse hambaharjaga. Lisaks võivad tundlike hammaste omanikud (või need, kes pesevad hambaid liiga kõvasti) saada kasu elektrilise hambaharja režiimidest, mis säästavad hambaid liiga tugevast harjamisest.

Meeldetuletus hambaharja vahetamise kohta
Õige hambahari on suurepärane algus paremaks suuhügieeniks, kuid see ei kesta igavesti. Kulunud harjased on hammaste ja igemete puhastamiseks vähem tõhusad. Mõtle oma hambaharja väljavahetamisele umbes iga kolme kuu tagant või siis, kui harjased näivad kulunud või karvased.

Hambaharja vahetuskuu! 29.05-2.06 Suuhügieen.ee poes KÕIK HAMBAHARJAD -25%

 

 

 

 

 

 

 

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA!

Saadame Sulle hea suuhügieeni uudiseid