Milline hambapasta sobib elektrilise hambaharjaga?

28.03.2022

Kui ütlesin oma hambaarstile, et vahetasin käsitsi hambaharja elektrilise hambaharja vastu, ütles ta kohe: „Tore! Kas pastat ka vahetasid?” Selgub, et selleks, et elektriline hambahari oleks võimalikult tõhus (ja õrn), on vaja teistsugust hambapastat kui manuaalse hambaharjaga.

Elektrilise harja jaoks pigem eelistada madalama abrasiivsusega geeljat  hambapastat – elektriline hari puutub võrreldes tavalise hambaharjaga sagedamini kokku hammaste pinnaga ja võib koos kõrge abrasiivsusega pastaga kahjustada hambaemaili.

Elektriliste hambaharjade jaoks mõeldud pastad on väga pehmed. Need võtavad arvesse vibratsiooni mehaanikat ja nende koostises pole osakesi, mis võiksid hambaemaili kahjustada. Geeljas vormis tulevad nende omadused kõige paremini esile. Geelpastad on soovitatavad lastele ja täiskasvanutele, kellel on õhuke hambaemail.

Nad võitlevad hambakatu vastu tänu spetsiaalsetele koostisainetele, mis lahustavad selle valgu baasi. Elektriliste hambaharjade pastad on SLS-i ja sulfaatide vabad – need lihtsalt ei vaja neid vahutavaid koostisosi, sest tõhusus põhineb erinevatel põhimõtetel.

Ultraheliharjadega kasutatavat hambapastat tuleb hoolikalt valida. Turul neid veel väga palju ei ole, kuid ka tavaliste pastade seast leidub sobivaid valikuid.

Olge hügieenitoodete valikul ettevaatlik, peske hambaid kaks korda päevas ja ärge unustage ennetavaid läbivaatusi hambaarsti juures.

Sobivad tooted Suuhügieen.ee veebipoes

Soovitame järgmisi geeljaid hambapastasid – GUM Bio, GUM Activital, GUM SensiVital+, GUM ORTHO ja HaliControl ning lastele GUM Kids.

Elektriline hambahari tundlikele hammastele – GUM SONIC Sensitive helivibratsiooniga elektriline hambahari