Kasulikud abivahendid parima suuhügieeni saavutamiseks

19.03.2020

Suu kaudu vereringesse sisenevad bakterid võivad põhjustada kogu kehas tõsiseid terviseprobleeme – insulti, südame pärgarterite ja kroonilisi hingamisteede haigusi, südamereumat, diabeeti ning võivad avaldada ebasoodsat mõju rasedusele.

Seetõttu on suuhügieeni eest hoolitsemine inimese tervise seisukohalt äärmiselt oluline.

Efektiivne suuõõnehooldus

Hammaste harjamine üksinda eemaldab ainult 50% hambakatust, siin peaks meeles pidama kolmeastmelist hooldust. Täiusliku suuhügieeni tagamiseks on tähtis lisaks harjamisele hambaid ka niidiga puhastada ning vastavalt vajadustele kasutada just sinu hammastele ja igemetele sobivaid erihooldustooteid.

GUM® on esimene suuhügieenitoodete sari, mis on loodud igemehaiguste ennetamiseks ning aitab saavutada terveid igemed. Sarja kuulub üle 80 erineva toote, mis tagavad täiuslikuma süsteemi kõigi igemehaiguste diagnoosiks, ennetuseks, raviks ja tulemuste säilitamiseks.

BioGaia Prodentis suuõõne probiootilised imemistabletid hoolitsevad tasakaalu eest suus.

Mikrofloora tasakaal suus

Alates sünnist on meie suus ja seedesüsteemis kasulikud mikroorganismid, mis moodustavad inimese loomuliku mikrofloora. See kasulik mikrofloora kaitseb meie tervist, eemaldades kahjulikud haigusttekitavad bakterid ning tugevdades immuunsussüsteemi. Ometi võivad paljud faktorid selle kaitsva tasakaalu segi paisata. Näiteks halb suuhügieen, stress, halvad söömisharjumused, teatud ravimid, kuiv suu, nakkushaigused, nõrgestatud immuunsüsteem, rasedus või tormiline elutempo võimaldavad „halbadel” bakteritel jõudsalt kasvada, tekitades niimoodi suurema igemehaiguste ja hammaste lagunemise riski.

Suu loomulikku tasakaalu aitavad taastada BioGaia Prodentis suuõõne probiootilised imemistabletid. See uus toode soodustab optimaalset suutervist ja aitab lahendada probleeme, mis võiks põhjustada igemehaigusi ja viia teiste suutervise probleemideni. Toote kliinilist efekti on tõestatud erinevates suutervise uuringutes, mis näitavad, et regulaarne probiootikumi kasutamine aitab suurendada kasulike bakterite hulka suuõõnes.

Loomuliku valge värvi taastamine

Sari GUM® Original White ühendab endas nelja toodet, mis aitavad saada loomulikult valgemaid hambaid ilma teie suu tervist ohtu seadmata.

GUM ActiVital sarja kuuluv patareidel töötav vibreeriv hambahari koos Sunstari GUM® Original White hambapastaga tekitavad mikromulle, mis aitavad oluliselt kaasa hammastelt katu ja plekkide eemaldamisel. Tänu kliiniliselt testitud mitmetoimelisele koostisele aitab GUM® Original White hambapasta taastada hammaste originaalse, loomuliku heleduse, eemaldades plekid ja ennetades nende tekkimist. See ei sisalda hammast kahjustada võivaid karedaid abrasiivseid osakesi ega valgendavaid toimeaineid. Pasta on rikastatud fluoriidiga, et pakkuda maksimaalset lagunemisvastast kaitset ning et hambad saaks piisavalt mineraale.


GUM® Original White hambaniit sisaldab aga ränidioksiidi ja fluoriidi mikroosakesi, mis aitavad eemaldada kattu ja plekke hammaste vahelt. Puhastusprotsessi täiendab omakorda sarja kuuluv GUM® Original White suuvesi, mis lahustab plekid õrnalt, ilma agressiivselt toimivate valgendavate osakesteta, ja annab hambaemailile kaitsva kihi, mis ennetab plekkide taastekkimist. Edasiarendatud plekkide teket kontrolliv lahendus koos antioksüdantsete vitamiinide ja allantoiiniga säilitab hammaste valge värvi ja hoiab samas igemed heas toonuses ning terved.

 

Alternatiiv hambaorkidele

Hammaste vahele kinni jäänud toiduosakeste eemaldamiseks kasutavatele hambaorkidele on nüüd alternatiiviks palju õrnem ja efektiivsem vahend – GUM® Soft-Picks. Sellel vahendil on väikesed, pehmest kummist harjased, mis eemaldavad hambakattu ja toiduosakesi hammaste vahelt. GUM® Soft-Pickse saavad kasutada isegi väga tundlike igemetega inimesed.

Kliiniliselt on testitud, et need eemaldavad 25% katust ning teostades mikromassaaži, vähendavad igemete veritsust hammaste vahel ning ka igemepõletikku. Tänu traadivabale kummise materjaliga kaetud koonusekujulisele disainile mahub GUM® Soft-Picks hõlpsasti hammaste vahele ja seetõttu saab neid kasutada ka sildade, implantaatide ja ortodontiliste seadmete puhastamiseks suuõõnes. GUM® Soft-Picksid on pakendatud hügieenilisse kaasaskantavasse pakendisse, millesse mahub 40 kummiste nagadega harjakest ning mille sa võid endale taskusse või kotti poetada.

 

 

 

Keerulised piirkonnad puhtaks

Uudseks vahendiks raskestiharjatavatesse suupiirkondadesse pääsemiseks on GUM® Trav-Ler® komplekt. Sinna kuuluvad 8 hambavahede puhastamiseks mõeldud harja, mis on suurustes 0.8–2.0 mm. 90° nurga ulatuses pöörduv harja pea tagab hea ligipääsu suu kõikidesse piirkondadesse. Igal GUM® Trav-Ler® peal on antibakteriaalne kate, et hoida harja kasutuskordade vahel puhtamana.

GUM® Trav-Ler® ei vaja laadimist ja sellel on kaitsev kork, mida saab ka kasutada käepideme pikendajana, et lihtsamini tagumiste hammasteni ulatuda.

 

Kokkuvõtteks – kuidas eemaldada efektiivselt hambakattu?

1. samm – Hambaharja kasutamine – eemaldab 50% hambakatust
2. samm – Hambaniit – eemaldab koos harjaga 70% hambakatust
3. samm – Spetsiaalsed erihooldustooted – koos eelloetletuga saavutatakse optimaalset hambakatu eemaldamist

 

Terved hambad, tervislik elu!