Nõuandeid implantaatide omanikele

19.03.2020

Mis on implantaadid ja kuidas nende eest hoolt kanda?

Dentaalne implantaat on kõige lihtsamas tähenduses titaanist kruvi, mis asendab puuduva loomuliku hamba juurt. Implantaate paigaldatakse nii üla- kui alalõualuu sisse, kus nad luuga kokku kasvavad. Seejärel saab implantaati kasutaja ankruna, millele kinnitub hambakroon või -sild. Dentaalsete implantaatide abil saab asendada nii üht kui ka mitut hammast, kusjuures enamasti (v.a 1 hamba korral) on vajalike implantaatide arv asendatavate hammaste arvust väiksem.

1. samm

Implantaatide pikaajalise töökindluse tagab nende eest korralik hoolitsemine. See tähendab igapäevast korralikku hammaste puhastamist katust nii hambaharja kui –niidi või hambavaheharja abil. Ka oma arstile tuleb implantaate vähemalt 1 kord aastas näitamas käia.

2. samm

Implantaadi puhatamiseks mõeldud hambaniit eemaldab õrnalt ja tõhusalt katu kõigilt luu külge kinnitatud implantaatidelt ilma neid kriimustamata.

Taaskasutatavaid spetsiaalseid nailonfilamentidega niite saab kergesti kinnitada patenteeritud konksja hoidja külge, millega on võimalik puhastada metallist osade vahelt.

3. samm

Kasutage hambavaheharja implantaatide ning neile toetuvate proteeside aluste puhastamiseks.

Hambavaheharja kasutamine implantaadi puhastamiseks

Sättige hari ettevaatlikult kahe implantaadi vahele ja puhastage kergete sisse-välja liigutustega.

Hambavaheharja tuleks kasutada vähemalt kord päevas, soovitatavalt pärast lõunasööki. Vähemalt esialgu on soovitatav harja kasutada iga päev samal ajal, muutes selle omamoodi rituaaliks. Nii saab sellest kiiresti igapäevane tervislik harjumus.