BlanX White Shock – kütkestav naeratus on sinu visiitkaart

19.02.2021

Hambapasta valikul on enamasti määravaks teguriks selle maitse ja hind. Olulist rolli mängib seegi, et hambapasta sobiks hammaste olukorraga.

Hollywoodist alguse saanud säravvalgete hammaste kultus levib aasta-aastalt ka Eestisse. Järjest populaarsemaks muutuvate valgendavate hambapastade valik Eesti turul laieneb ning hammastele ohutumad tooted jõuavad jaemüügikettidesse.

Turu-uuringud näitavad, et kolm inimest neljast valib endale poeletilt teiste hambapastade seast just valgendava hambapasta, uurimata, mida see täpselt sisaldab või milline mõju sel hammastele olla võib. Enamik Eestis müüdavatest valgendavatest hambapastadest sisaldavad abrasiivaineid, mis kulutavad oma kristalse koostise tõttu hambaemaili. “Mida suurem on abrasiivsete osakeste läbimõõt, seda tugevamat kulutavat mõju kasutatav pasta avaldab, ja vastupidi – mida väiksem on osakeste läbimõõt, seda väiksem ka kulumine,“ kommenteerib hambaarst Kaja Kiige.

Põhjuseid, miks hambad oma valge väljanägemise ajapikku kaotavad, on mitmeid. Näiteks põhjustavad hammaste värvi tumenemist parkaineid sisaldavad toiduained nagu mustsõstrad, punane vein, must kohv ja tee. Lisaks on valgete hammaste suurimateks vaenlasteks suitsetamine ja vanus, sest üheskoos aastate kulgemisega kulub ka hambaemail ja allolev tumedam hambaluu tuleb rohkem nähtavale. Abrasiivaineid sisaldavat hambapastat ära tunda on lihtne – see on sõrmede vahel teraline. “Loomulikult lähevad suure abrasiivsusega valgendava hambapasta järjepideval kasutamisel hambad valgemaks, kuid üheskoos kollaka värviga nühitakse ära ka hambaid kaitsev email,” ütleb Kaja Kiige.

Erandiks on Blanx White Shock ja BlanX valgendavad hambapastad. Need ei sisalda abrasiivaineid ja valgendavad hambaid loomulikul viisil, mistõttu on need ka hammastele palju ohutumad. Hambaid valgendava vesinikperoksiidi asemel kasutatakse Blanx White Shock hambapastas päris uue tehnoloogiana unikaalseid ja patenteeritud mikroosakesi ActiluX. Need aktiveeruvad valguse abil ja ei kahjusta hambaemaili. BlanX White Shock toimib ka keraamilistel ja polümeerist hambaproteesidel ning plommidel, valgendab ja eemaldab nendelt kollaka värvuse – tulemuseks on kõik hambad ühtlast värvi.

Blanx White Shock ei sisalda propüleenglükooli, parabeene ega vahuleajajat (SLS). Hambapastade peroksiidivaba koostis on ohutu ka igemetele.